Funkcjonalności kserokopiarki

Historia kserokopiarki zaczyna się od bardzo prostego urządzenia, pozbawionego dodatkowych funkcji. Ich zadaniem było wyłącznie wykonywanie kopii oryginału. Rozwój technologii pozwala jednak nie tylko na tworzenie tańszych w eksploatacji urządzeń, ale także takich, które będą miały lepszą jakość druku i zagwarantują szybkość użytkowania. Jakie jeszcze funkcje mogą posiadać?

Standardowe udogodnienia

Funkcje takie jak drukowanie sieciowe, dupleks (drukowanie dwustronne), polskie menu na dotykowym wyświetlaczu czy automatyczny dwustronny podajnik oryginałów to dzisiaj funkcje, które nie zaskakują, ale są standardem. Kserokopiarkę posiadającą te możliwości znajdziemy w standardowej cenie i bez problemu będziemy mogli zaopatrzyć w nią nasze biuro.

Podłączenie do wewnętrznej sieci

Wybór kserokopiarki z dostępem do wewnętrznej sieci internetowej to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie mnogość opcji dostępu i łatwość wprowadzania zaawansowanych funkcji. Pozwala nam to nie tylko na wysyłanie skanów w standardowych formatach, ale także otwartych formatach takich jak Office Open XML lub przeszukiwalny PDF – i to zupełnie bezpłatnie. Dodatkowym udogodnieniem będzie także skanowanie z poziomu kserokopiarki na adres e-mail i do udostępnionego folderu. Zeskanowany dokument znajduje się automatycznie w miejscu, z którego możemy go pobrać lub przesyłać dalej. Nie zapominajmy o coraz popularniejszym drukowaniu z urządzeń mobilnych.

Personalizacje kserokopiarki

Nie jest to jednak koniec zaskoczeń. Jeśli chcemy ograniczać poszczególnym użytkownikom niektóre z opcji, chcąc uniknąć sytuacji wykorzystywania kserokopiarki do celów prywatnych, sprawdźmy, czy urządzenie można powiązać z aplikacjami umożliwiającymi personalizację kserokopiarki. W takim wypadku urządzenie będzie dawało nam opcję udostępniania możliwości skanowania czy drukowania poszczególnym użytkownikom, a nawet wyznaczania dostępnych limitów przy druku i skanowaniu.

Ważnym udogodnieniem w przypadku sprzętu profesjonalnego i często stosowanego w pracy jest także bezpośrednie wysyłanie przez urządzenie wiadomości o awariach. Niektóre ustawienia pozwalają także na automatyczne informowanie o kończących się materiałach eksploatacyjnych.

Dzisiejsze kserokopiarki to urządzenia, które z powodzeniem pozwolą nam nie tylko na skanowanie dokumentów, ale także na wydruk broszur, ulotek czy książeczek. W swojej jakości i szybkości doganiają profesjonalne punkty usługowe. Jeśli w naszej pracy często potrzebujemy takich materiałów, rozważny zainwestowanie w bardziej zaawansowane urządzenie.

 

Canon i-sensys MF724CDW