Jak wybrać ploter?

Mając przed sobą wybór urządzenia wielkoformatowego, musimy mieć na uwadze wiele szczegółów, dzięki którym nasza późniejsza praca z danym urządzeniem będzie nie tylko skuteczna, ale też szybka i bezproblemowa. Odpowiednia technologia, precyzja urządzenia i zaawansowane funkcjonalności powinny więc być możliwie najbardziej dopasowane do naszych potrzeb i rodzaju wykonywanych prac.

Wybór plotera

Ważne dla osób zainteresowanych kupnem plotera będzie to, że urządzenia występują w wielu wielkościach. Ich oznaczenie jest proste, ponieważ jest takie samo jak oznaczanie wydruków. Wśród urządzeń największym ploterem jest wielkość A0 – jednak to nie zawsze praktyczne rozwiązanie. W celach biurowych warto zastanowić się nad rozmiarami A1, A2.

Kolejnym aspektem przy wyborze urządzenia jest rodzaj podajnika – na role lub arkusze. Tutaj wybór dyktowany jest preferencjami osoby użytkującej.

Język PostScript to tryb, który sprawia, że pliki są drukowane na wszystkich drukarkach w dokładnie tych samych parametrach. Odpowiada za współrzędne, kolory druku, precyzję. Pamiętajmy, że efekt ten mamy także zapewniony przez format PDF, stąd moduł języka PostScript nie musi być koniecznością.

Na koniec ważna porada – jeśli kupujemy ploter, wybierzmy sprawdzonego dostawcę. To drogie urządzenie o dużym poziomie zaawansowania, warto więc mieć pewność serwisu oraz wsparcia posprzedażowego specjalistów.

Ploter 6400s Side Opn Large

Nasze plotery