Jaka drukarka do małej i średniej firmy?

Posiadanie drukarki w firmie, niezależnie od jej wielkości stało się niezbędne. Konkurencja wśród producentów tych urządzeń jest bardzo duża, a kolejne, trafiające na rynek modele są coraz bardziej zaawansowane technologicznie oraz bogatsze w coraz to nowsze funkcjonalności. Podpowiadamy jak nie zagubić się w ogromie ofert i dokonać wyboru, który idealnie wpasuje się w nasze oczekiwania.

 

Jak wybrać drukarkę do biura?

Decydując się na zakup drukarki do firmy należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów, które pozwolą cieszyć się sprawnym i wydajnym urządzeniem przez długie lata. Pierwszym kryterium będzie dostępny budżet – wiedząc ile możemy przeznaczyć na nowy sprzęt, będziemy mogli ograniczyć swój wybór do kilkunastu czy kilku modeli, spośród których dokonamy dalszej selekcji w oparciu o scenariusze użytkowania, intensywność użytkowania czy listę niezbędnych parametrów.
Poza aspektem finansowym ważne będzie określenie jakie są nasze oczekiwania względem funkcji drukarki. Czy interesuje nas możliwość wysokiej jakości wydruku w kolorze czy wystarczy wariant czarno – biały? Czy oprócz opcji drukowania chcemy, aby produkt posiadał inne funkcjonalności, takie jak np. kopiowanie lub skanowanie dokumentów? Czy chcemy posiadać możliwość zdalnego połączenia się z urządzeniem, zlecając wydruk  z tabletu lub smartfona? Odpowiadając sobie na te pytania, łatwo będzie wyłonić kilka modeli, które wszystkie wymagane kryteria będą spełniać.

Odpowiednia drukarka do małej firmy

Kupując urządzenie do mikro lub małego przedsiębiorstwa wielokrotnie czynnikiem decyzyjnym staje się cena. Przedsiębiorcy szukają rozwiązań korzystnych finansowo, ale jednocześnie zachowujących dobrą relację kosztu do jakości. Z pomocą przychodzą propozycję sprawdzonych firm produkujących elektronikę użytkową, które z uwagi na skalę działalności i masową produkcję, mogą pozwolić sobie na wytwarzanie modeli o parametrach typowych dla średniej półki w bardzo atrakcyjnych cenach. Takim przykładem będzie wielofunkcyjny model Canon imageRunner Advance 400i/500i oraz Canon imageRunner Advance C256i/C356i. Produkty różnią się między sobą parametrami – pierwszy przeznaczony jest do generowania dokumentów czarno – białych, drugi natomiast dostosowany jest do wykonywania wydruków w kolorze.

Podczas wyboru odpowiedniej drukarki do niewielkiej firmy, warto wziąć pod uwagę również przewidywany poziom jej eksploatacji. To jak często będziemy ze sprzętu korzystać, w jakich ilościach drukować oraz ile osób dziennie będzie go używać, wpłynie na decyzję o wyborze. Jeśli dodatkowo interesuje nas ograniczanie kosztów także po zakupie – niezbędne stanie się zapoznanie z opiniami użytkowników, którzy nabyli interesujący nas produkt. Jeśli będziemy poszukiwać bezawaryjnego sprzętu o dobrej wydajności, zapoznając się z opiniami posiadaczy zminimalizujemy ryzyko, a koncentracja na wyborze modeli znanych producentów o ugruntowanej pozycji na rynku ułatwi nam podjęcie właściwej decyzji.

Najlepsze modele drukarek do średniej firmy

Stając przed decyzją kupna drukarki do średniej firmy można przyjąć podobne kryteria, jakie zostały określone w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Znów znaczenie będzie mieć częstotliwość i intensywność drukowania, docelowa liczba pracowników korzystających z urządzenia oraz funkcje, które uznamy za kluczowe dla tego typu urządzenia. Przy niedużych potrzebach sprawdzą się wcześniej rekomendowane modele Canona. Może być jednak tak, że specyfika naszej działalności wymaga generowania dużej liczby dokumentów, a posiadanie drukarki , kopiarki czy skanera jest nam niezbędne w codziennej pracy.

Odpowiedzią na takie oczekiwania sprzętowe są zaawansowane funkcjonalnie produkty z serii A3 – czarno-biała drukarka Canon imageRunner Advance seria 4500, która idealnie sprawdzi się w wymagającym środowisku pracy oraz jej odpowiednik z możliwością drukowania w kolorze – Canon imageRunner Advance Color 3500. Urządzenia z tej linii produktowej charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością, niezawodnością oraz intuicyjną obsługą, co ułatwia użytkowanie i zmniejsza ryzyko dokonania usterki, np. przez nowego lub niewykwalifikowanego pracownika.

 

Na jakie cechy zwrócić uwagę przed zakupem drukarki?

Etap poprzedzający zakup drukarki to najczęściej przegląd ofert różnych producentów oraz porównywanie kilku propozycji pod względem posiadanych parametrów. Mając swoich faworytów, warto skoncentrować się na cechach, które będą ułatwiać nam korzystanie z urządzenia. Nie bez znaczenia będzie szybkość i cichość pracy sprzętu. Przewagą najnowszych modeli stanie się przemyślany i estetyczny design oraz koncentracja na aspektach związanych z tzw. user experience czyli doświadczeniem użytkownika, mającym na celu tworzyć przyjazne środowisko sprzyjające łatwej obsłudze.

W najnowszych urządzeniach drukujących, które oferuje między innymi firma Canon, znajdziemy duże dotykowe ekrany z kolorowym i intuicyjnym interfejsem, możliwość dokonywania wydruków z urządzeń mobilnych oraz samodomykające się szuflady na prowadnicach ze stoperami. W najbardziej zaawansowanych modelach pojawiają się takie funkcje jak czujnik ruchu, tworzenie kont użytkowników w celu zachowania poufności danych oraz wysoka klasa oszczędzania energii. Parametry techniczne i wygląd tych urządzeń stanowią optymalne połączenie, wpisując się w potrzeby właścicieli małych i średnich firm.